Peeling cukrowy – słodki sposób na gładką skórę ?

     Peeling cukrowy to doskonały sposób na słodkie wygładzenie, oczyszczenie i nawilżenie skóry. Możesz go wykonać w prosty i tani sposób w zaciszu domowym, aby nadać swojej skórze zdrowy i promienny wygląd. Zanurzone w składnikach natłuszczających kryształki cukru, nawilżą i uelastycznią Twoją skórę.

NA CZYM POLEGA PROCES ODNOWY KOMÓRKOWEJ ?

 

     W warstwie podstawnej, najgłębiej położonej warstwie naskórka dochodzi do namnażania się komórek. Keratynocyty, ulegające podziałowi, wędrują przez skórę do najbardziej zewnętrznej warstwy rogowej , w której obumierają, a następnie ulegają procesowi złuszczania. Na tym etapie zachodzi keratynizacja, będąca naturalnym procesem odnowy naskórka. W przypadku, gdy martwe komórki naskórka nie ulegają prawidłowemu złuszczeniu, na skórze tworzy się nieprzepuszczalna gruba warstwa, która hamuje przenikanie składników aktywnych w głąb skóry, a także utrudnia proces naturalnej odnowy komórkowej. Tworząca się na powierzchni warstwa, która nie uległa złuszczeniu, przykrywa nowe warstwy, czego efektem jest wyraźnie widoczna szara,szorstka, zgrubiała i pozbawiona blasku i zdrowego wyglądu skóra. Prawidłowy cykl odnowy komórkowej trwa około 28 dni.

10 korzyści wynikających ze stosowania peelingu na skórę :

 1. Stymuluje odnowę komórkową.
 2. Wygładza.
 3. Oczyszcza.
 4. Odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, zapobiega tworzeniu się zaskórników.
 5. Pobudza mikrokrążenie, dotlenia tkanki.
 6. Poprawia koloryt skóry.
 7. Odżywia.
 8. Poprawia wygląd opalenizny.
 9. Działanie odprężająco.
 10. Nawilża i uelastycznia skórę.

jakie składniki zawarte są w peelingu ?

♥ Masło awokado – bogate w fitosterole, lecytynę, aminokwasy, proteiny i minerały. Nawilża, natłuszcza, odżywia i wygładza skórę, a także uzupełnia barierę lipidową.

♥ Masło shea – zawiera witaminy E i F, prowitaminę A, naturalną allantoinę, woski, a także bogaty jest w kwasy tłuszczone zarówno nienasycone jak i nasycone. Jest naturalnym filtrem UV (3-4 SPF). Nawilża, natłuszcza i chroni naszą skórę przed transepidermalną utratą wody.

♥ Olej awokado – zwany olejem 7 witamin ( A-B-D-E-H-K-PP), silnie nawilża, odżywia i regeneruje skórę, wykazuje zgodność z naturalnymi lipidami skóry, dlatego z łatwością odbudowuje barierę lipidową. Bogaty w : kwasy tłuszczowe (palmitynowy, stearynowy, oleinowy, linolowy, linolenowy), skwalen, fitosterole, sole mineralne i lecytynę.

♥ Olej ze słodkich migdałów – zawiera witaminę A, D i E, składniki mineralne, a także kwasy tłuszczowe, w tym kwas palmitynowy, stearynowy, oleinowy i linolowy. Wygładza, nawilża i szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu na skórze.

♥ Gliceryna roślinna – Nawilża i uelastycznia skórę. Zapobiega parowaniu wody z naskórka.Większa zawartość gliceryny wspomaga układ konserwujący.

♥ Witamina E – „zmiatacz” wolnych rodników, chroni przed utratą elastyczności naskórka. Zabezpiecza fazę olejową przed jełczeniem, zapewnia w ten sposób stabilność kosmetyku, chroniąc przed utratą odpowiednich właściwości preparatu.

♥ Cukier – złuszcza, a także nawilża skórę.

Krok po kroku – jak wykonać kremowy peeling cukrowy ?

 1. Przygotuj i odważ poszczególne składniki.
 2. Wszystkie składniki, z wykluczeniem witaminy E, dodaj do zlewki bądź szklanego naczynia, a następnie umieść je w kąpieli wodnej.
 3. Po stopieniu wszystkich składników intensywnie mieszaj.
 4. Po ostygnięciu mieszaniny do temperatury 35 °C dodaj witaminę E, a następnie intensywnie mieszaj, w celu połączenia wszystkich składników.
 5. Po całkowitym ostygnięciu dodaj podaną ilość cukru i następnie mieszaj.

 ZASADY STOSOWANIA PEELINGU :

 1. Dokładnie oczyść skórę.
 2. Przygotowany peeling rozprowadź na ciało, wykonując masaż okrężnymi ruchami, tak aby dokładnie usunąć martwy naskórek.
 3. Dla skóry wrażliwej, trądzikowej polecam stosować peeling na mokrą skórę, gdyż cukier rozpuszcza się w wodzie, w efekcie nie ma działania drażniącego na skórę. Dla skóry normalnej polecam stosować na suchą skórę, w celu intensywniejszego złuszczenia. Daje to nam możliwość kontrolowania mocy ścierania.
 4. Spłucz peeling wodą, a następnie osusz ciało.
 5. Na wygładzoną skórę nałóż masło lub balsam, gdyż skóra po zastosowaniu peelingu jest pobudzona, a składniki aktywne zawarte np. w maśle szybciej penetrują w głąb skóry.
 6. Peeling wykonuj maksymalnie 2 razy w tygodniu.

ciesz się odżywioną i wygładzoną skórą cały rok  !

 

Kremowy peeling cukrowy – awokado
Czas przygotowania
10
Czas gotowania
5
Czas w sumie
15

Składniki

♥ Masło awokado - 30g

♥ Masło shea - 20g

♥ Olej awokado - 5g

♥ Olej ze słodkich migdałów - 5g

♥ Gliceryna roślinna - 10g

♥ Witamina E - 6g

♥ Cukier - 45g

Instrukcja przygotowania

 1. Przygotuj i odważ poszczególne składniki.
 2. Wszystkie składniki, z wykluczeniem witaminy E, dodaj do zlewki bądź szklanego naczynia, a następnie umieść je w kąpieli wodnej.
 3. Po stopieniu wszystkich składników intensywnie mieszaj.
 4. Po ostygnięciu do temperatury 35 °C dodaj witaminę E, a następnie intensywnie mieszaj, w celu połączenia wszystkich składników.
 5. Po całkowitym ostygnięciu dodaj podaną ilość cukru i następnie mieszaj.