Słońce, plaża i morze ?

Wzmożona aktywność słońca latem powoduje, że nasza skóra staje się wysuszona i pozbawiona blasku. Dlatego też istotnym elementem codziennej pielęgnacji w okresie letnim jest nawilżanie i natłuszczenie skóry. Rozświetlający suchy olej do ciała to idealny sposób na subtelnie rozświetloną, gładką i silnie odżywioną skórę. Zawarte w oleju drobinki miki mają zdolność do odbijania i rozpraszania światła, dzięki czemu olej nadaje skórze piękny, promienny wygląd.  Mieszanka olejów, czyli  substancji hydrofobowych zmniejsza transepidermalną ucieczkę wody (ucieczka wody przez naskórek).

jakie składniki zawarte są w oleju ?

Olej z pestek arbuza– to roślinny, szybko schnący olej, o lekkiej konsystencji. Posiada dużą odporność na proces jełczenia. Bogaty jest w dużą zawartość nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwas stearynowy, palmitynowy oraz oleinowy i linolenowy. Odżywia, uelastycznia oraz silnie chroni przed procesem utleniania.

Olej z pestek truskawki– to roślinny, szybko schnący olej, o lekkiej konsystencji. Jest bogatym źródłem nasyconych (kwas palmitynowy-6% i kwas stearynowy-1%)  i nienasyconych (kwas oleinowy-15%, kwas linolenowy-38%, kwas linolowy-40%) kwasów tłuszczowych. W swoim składzie posiada również kwas elagowy, który odpowiedzialny jest za właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne i antyoksydacyjne. Ponadto odżywia skórę, koi podrażnienia, a także wzmacnia barierę ochronną naskórka.

Olej z pestek granatu– to roślinny, szybko schnący olej, o charakterystycznym zapachu dla dojrzałego owocu granatu. W swoim składzie zawiera nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, a także kwas punikowy (72%), który odpowiedzialny jest za właściwości przeciwzapalne. Dzięki zawartości tokoferolu i polifenoli wykazuje działanie antyoksydacyjne. Oprócz tego odżywia, uelastycznia i natłuszcza skórę.

Olej abisyński– to roślinny, szybko schnący olej, o lekkiej konsystencji. Jest bogatym źródłem kwasu erukowego (ponad 50%), który zapewnia dobroczynne właściwości oleju. Przede wszystkim odżywia, wygładza, uelastycznia skórę oraz poprawia jej kondycję. Jest olejem, w którym bardzo dobrze dyspergują pigmenty.

Witamina E– “zmiatacz” wolnych rodników, chroni przed utratą elastyczności naskórka. Przedłuża świeżość olejów, zapobiega procesowi jełczenia.

Krzemionka– zagęszcza, a także zwiększa stabilność produktu. Jest to substancja, która umożliwia zawieszenie pigmentu. Z fazą olejową tworzy transparenty preparat. Spowalnia opadanie miki w oleju.

Mika– posiada zdolność do rozpraszania i odbijania światła. Nadaje skórze zdrowy, promienny wygląd.

Istotny wpływ na stopień rozświetlenia skóry posiada wielkość cząsteczki miki. Im większa cząsteczka tym efekt rozświetlenia jest większy. Jeżeli chcecie nadać skórze tylko delikatne rozświetlenie to polecam mikę o mniejszej wielkości cząsteczki.

Jak zrobić suchy olej do ciała-krok po kroku ?

 1. W szklanym naczyniu zmieszaj wszystkie oleje wraz z witaminą E.
 2. Następnie w małych ilościach dodawaj krzemionkę, cały czas mieszając mieszadełkiem (spieniaczem do kawy). Mieszaj przez kilka minut.
 3. Dodaj wybrany przez Ciebie kolor miki, mieszaj, w celu odpowiedniego wkręcenia miki w olej.
 4. Całość przelej do szklanej buteleczki.
 5. Przed każdym użyciem wstrząśnij buteleczkę.

Jeżeli chcecie w jeszcze prostszy sposób przygotować suchy olej do ciała to wybierzcie swój ulubiony olej, który zalicza się do grupy suchych olei, dodajcie do niego witaminę E i wybrany przez Was kolor miki. Przed każdym użyciem wstrząśnijcie buteleczkę. I gotowe ! ♥

Właściwości rozświetlającego suchego oleju do ciała

♥ odżywia, skóra wygląda zdrowo

♥ pozostawia jedwabiście gładką skórę

♥ rozświetla, skóra posiada piękny promienny wygląd

♥ zabezpiecza skórę przed transepidermalną utratą wody

♥ natłuszcza, zapobiega wysuszaniu skóry

♥ wzmacnia barierę hydro-lipidową skóry

Dlaczego suchy olej ?

Kosmetyk w swoim składzie zawiera oleje, które należą do grupy schnących olejów. Posiadają ponad 50% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, należących do grup Omega 3 (kwas alfa-linolenowy) i Omega 6 (kwas linolenowy i gamma-linolenowy). Charakteryzują się one lekką konsystencją i szybką penetracją w głąb skóry, w ten sposób nie pozostawiają tłustej warstwy okluzyjnej na skórze.

Sklepy, w których możesz zakupić wszystkie składniki 

 1. Wszystkie oleje zakupiłam w sklepie internetowym- Zrób Sobie Krem.
 2. Mikę i krzemionkę zamówiłam w sklepie internetowym- Kolorówka.
 3. Witaminę E kupiłam w aptece.

Olejek to sekret pięknie rozświetlonej skóry ! 

Buziaki,

Handicraft Beauty/Rękodzieło Piękna ♥

Rozświetlający suchy olej do ciała – DIY
Czas przygotowania
10
Czas gotowania
0
Czas w sumie
10

Składniki

Olej z pestek arbuza- 10,5g

Olej z pestek truskawki- 3g

Olej z pestek granatu- 3,5g

Olej abisyński- 10g

Witamina E- 0,5g

Krzemionka- 2g

Mika- 0,5g

Instrukcja przygotowania

 

 1. W szklanym naczyniu zmieszaj wszystkie oleje wraz z witaminą E.
 2. Następnie w małych ilościach dodawaj krzemionkę, cały czas mieszając mieszadełkiem (spieniaczem do kawy). Mieszaj przez kilka minut.
 3. Dodaj wybrany przez Ciebie kolor miki, mieszaj, w celu odpowiedniego wkręcenia miki w olej.
 4. Całość przelej do szklanej buteleczki.
 5. Przed każdym użyciem wstrząśnij buteleczkę.