Mój pomysł na bloga zrodził się w mojej głowie już jakiś czas temu. Przez ten czas rozmyślałam o tym jak najlepiej przygotować się do jego stworzenia. Mnóstwo pomysłów, inspiracji i nabytej wiedzy, to właśnie dzięki połączeniu tych trzech elementów mógł nadejść upragniony początek Handicraft Beauty.

Dlaczego Handicraft Beauty ?

       Handicraft Beauty oznacza “Rękodzieło Piękna”, nazwa ta powstała w mojej głowie, gdyż chciałam połączyć “Rękodzieło” – kosmetyk, który możemy wykonać swoimi rękoma, a “Piękno”, w celu podkreślenia efektów, jakie niesie za sobą stosowanie preparatów kosmetycznych na bazie naturalnych składników. Blog poświęcony będzie tworzeniu kosmetyków z początku opartych na prostych recepturach, a w późniejszym czasie na  bardziej skomplikowanych. Będą one doskonałą alternatywą dla drogeryjnych kosmetyków, które zawierają często substancje drażniące naszą skórę. Tworząc własny kosmetyk mamy możliwość kontrolowania tego, jakie substancje są w nim zawarte.  Znajdziesz tutaj również mnóstwo informacji na temat pielęgnacji swojej skóry, włosów i paznokci. Dzięki przebytym przeze mnie podróżom, odkryjesz cudownie działanie wielu naturalnych składników z różnych zakątków świata. Poznanie nowych kultur i tamtejszych rytuałów będą inspiracją do tworzenia nowych receptur.

 Dlaczego w logotypie jest ananas ?

       Ananas to znak rozpoznawczy, który odzwierciedla całą ideę bloga. Jest to tropikalna roślina pochodząca z Ameryki Południowej,  za jej “odkrywcę” uważa się Krzysztofa Kolumba. Posiada ona wiele dobroczynnych właściwości na naszą skórę, poprawia jej koloryt, działa złuszczająco, rozjaśnia przebarwienia, działa antycellulitowo i wiele innych.

„Ananas jest najpiękniejszym owocem, jaki widziałem podróżując po całym świecie – zachwycał się XVI-wieczny kronikarz Gonzalo Fernández de Oviedo. – Daje jasność widzenia, delikatność zapachu, wspaniały smak, pachnie najpiękniej ze wszystkich owoców i smakuje najlepiej…”.

       Hawaje to miejsce, w którym symbolika ananasa oznacza przyjaźń i gościnność. Przez tamtejszych mieszkańców symbol ananasa umieszczany jest na drzwiach wejściowych. Dlatego symbol ten gości również na moim blogu i wprowadza Cię w świat pozytywnej i miłej atmosfery, która będzie tutaj panować.

Serdecznie zapraszam Cię do świata Handicraft Beauty !