Pielęgnacja włosów to coś bardziej skomplikowanego niż kiedyś mi się wydawało. Geny mają wpływ na wygląd naszych włosów, ale to  dobór odpowiednich preparatów umożliwi nam, aby wydobyć z nich naturalne piękno. Każda z nas pragnie, aby włosy były lśniące i wyglądały zdrowo. Moje włosy są bardzo wymagające, na pewno to zasługa tego, że są kręcone. Często są suche, a przez to stają się matowe, szybko ulegają zniszczeniu, a w szczególności końcówki, które szybko się rozdwajają. Szukałam rozwiązania dzięki któremu osiągnę jak najlepsze efekty i znalazłam – oleje z dodatkiem olejku eterycznego i witaminy E.

SKĄD POCHODZI RYTUAŁ OLEJOWANIA WŁOSÓW ?

     Rytuał olejowania włosów pochodzi z Indii. Wysoka temperatura i suche powietrze sprawiają, że włosy stają się przesuszone i szybciej ulegają zniszczeniu.  Kobiety zamieszkujące ten teren charakteryzują się długimi, mocnymi i lśniącymi włosami, a to wszystko dzięki stosowaniu przez nich olejów. Zachowują one zdrowy wygląd ich włosów chroniąc je przede wszystkim przed warunkami atmosferycznymi.

Na czym polega olejowanie włosów ?

     Olejowanie polega na aplikowaniu oleju roślinnego na włosy. Można go stosować od nasady, aż po same końce, w zależności od indywidualnych potrzeb. Już pierwsze efekty systematycznego olejowania możesz zobaczyć po miesiącu.

Jakie korzyści wynikają z systematycznego olejowania włosów ?

     Oleje roślinne to bogactwo wielu składników posiadających nie tylko dobroczynny wpływ na skórę, ale również na włosy. Bogate są w takie składniki jak : witaminy, kwasy tłuszczowe, fitosterole, składniki mineralne czy proteiny. Silnie odżywiają i regenerują włosy. To dzięki nim włosy stają się sprężyste i pełne blasku.

Polecane oleje do włosów :

♥ niskoporowatych – rycynowy, jojoba, z pestek dyni, arganowy

♥ średnioporowatych – makadamia, ze słodkich migdałów, awokado

♥ wysokoporowatych – konopny, z pestek moreli, z nasion maliny, z pestek moreli, ze słodkich migdałów, z dzikiej róży

Jaka jest najefektywniejsza metoda olejowania włosów ?

Olejowanie włosów na mokro – polega na wtarciu w wilgotne włosy odpowiedniej ilości oleju, najlepiej na kilka godzin, a nawet całą noc. Przed tym najlepiej jest oczyścić włosy, tak aby wzmocnić działanie oleju i uzyskać lepsze efekty. Następnie zmyć olej szamponem i nałożyć na włosy odżywkę.

Olejowanie włosów na sucho – polega na wtarciu w suche włosy odpowiedniej ilości oleju. Przed tym najlepiej oczyścić włosy, tak aby wzmocnić działanie oleju i uzyskać lepsze efekty.

Jakie czynniki mają wpływ na uzyskanie jak najlepszych efektów ?

♥ określenie porowatości włosów : nisko, średnio i wysoko – porowate

♥ rodzaj oleju/ów dopasowanych do porowatości

♥ ilość zastosowanego oleju (1-2 ml oleju)

♥ dobór odpowiedniej metody olejowania do własnych potrzeb

♥ czas trzymania oleju na włosach

♥ metoda zmywania oleju

Krok po kroku – jak przygotować mieszankę olejków ?

 1. Odważ odpowiednią ilość olejku : z konopi indyjskiej, makadamia, arganowego, z pestek moreli, z awokado, z dzikiej róży, z pestek malin, ze słodkich migdałów, a także jojoba.
 2. Intensywnie wymieszaj, a następnie dodaj 1g witaminy E.
 3. Do mieszanki dodaj 10 kropel olejku lawendowego, pobudzającego cebulki do porostu włosów, a także 10 kropel olejku grejpfrutowego.

 

Jak wykonuję rytuał olejowania włosów ?

 1. Na umyte wcześniej włosy nakładam odpowiednią ilość olejku (ok.2ml).
 2. Zwijam włosy, następnie nakładam czepek i owijam go dodatkowo ręcznikiem.
 3. W celu uzyskania lepszych efektów zostawiam na kilka godzin (min.30 minut), tak aby odżywcze składniki zawarte w olejkach mogły odpowiednio zadziałać.
 4. Następnie zmywam oleje szamponem i nakładam odżywkę.
 5. Czekam do wyschnięcia lub suszę je zimnym powietrzem.

Kluczem efektywnego olejowania włosów jest znalezienie odpowiedniej mieszanki lub jednego olejku, który odżywi Twoje włosy i doda im blasku !

Buziaki,

Handicraft Beauty/ Rękodzieło Piękna ♥

 

 

Olejowanie włosów – rytuał Hindusek
Czas przygotowania
3
Czas gotowania
0
Czas w sumie
3

Składniki

 1. olej z konopi indyjskiej -4ml
 2. olej makadamia - 3ml
 3. olej arganowy - 3ml
 4. olej z pestek moreli - 3ml
 5. olej z awokado - 3ml
 6. olej z dzikiej róży - 3ml
 7. olej z pestek malin - 3ml
 8. olej ze słodkich migdałów - 3ml
 9.  jojoba - 3ml
 10. olejek lawendowy 10 kropel
 11. olejek grejpfrutowy - 10 kropel
 12. witamina E - 1ml

Instrukcja przygotowania

 • Odważ odpowiednią ilość olejku : z konopi indyjskiej, makadamia, arganowego, z pestek moreli, z awokado, z dzikiej róży, z pestek malin, ze słodkich migdałów, a także jojoba.
 • Intensywnie wymieszaj, a następnie dodaj 1g witaminy E.
 • Do mieszanki dodaj 10 kropel olejku lawendowego, pobudzającego cebulki do porostu włosów, a także 10 kropel olejku grejpfrutowego.